Nezapomeňte na přiznání k silniční dani

S koncem roku se podnikům blíží účetní závěrka a je na čase vyřešit daňové povinnosti za rok 2013. Jednu z nich představuje také silniční daň, ke které musíte podat přiznání do konce ledna. Poplatníky daně jsou všechny podnikatelské subjekty, které svůj automobil vložili do podnikání. Daň většinou není příliš vysoká, daleko horší jsou pokuty, které můžete obdržet za její pozdní úhradu.

Silniční daň je upravena v zákoně, ve kterém rovněž najdete i její sazby. Svou daňovou povinnost si snadno spočítáte sami, případně to za vás může provést účetní nebo daňová poradkyně. Dále je potřeba vyplnit daňové přiznání. Jestliže si s ním nebudete vědět rady, určitě vám pomohou na příslušném finančním úřadě.

Silniční daň není jediná, která zatěžuje rozpočet podnikatele. Často se jedná také o daň z příjmů nebo DPH. Vše důležité o této dani se dočtete v článku na internetovém portálu www.ready-made-sro-spolecnosti.cz, který se komplexně zaměřuje na problematiku firemního prostředí, nejen na zakládání ready made společností.

Příspěvek byl publikován v rubrice Portály se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.