Podoba státní maturity v roce 2013

Ačkoliv je finální podoba státní maturity stále ještě nejasná, s největší pravděpodobností bude vypadat podle posledního návrhu, ve kterém dojde ke změně počtu povinných předmětů ve státní části maturity.   Místo dvou předmětů tak budou studenti středních škol povinně absolvovat předměty tři. Jak tedy bude nejspíše maturita 2013 vypadat?

Nadále zůstane zachována profilová (školní) část maturity, která bude obsahovat 2-3 povinné předměty. Případné další nepovinné předměty si pak žák může volit z nabídky školy až do počtu dvou předmětů.

Druhá, o mnoho více diskutovaná část společná (státní) bude obsahovat tři povinné předměty, které mohou být doplněny až o tři další nepovinné. U povinných předmětů bude zachována možnost volby mezi základní úrovní a těžší úrovní maturity.

Povinnými předměty ve státní části bude český jazyk a literatura, cizí jazyk a jeden z předmětů: matematika, informatika a občanský a společenskovědní základ, přičemž o zařazení informatiky do tohoto výběru se kvůli nepřipravenosti zkoušky stále spekuluje.

Přípravné kurzy na maturitu tak budete moci i nadále absolvovat nejen v samotných školách, ale také prostřednictvím dalších institucí, které nabízejí specializované doučování. Využít můžete například i individuálního doučování od euagency.cz, které kromě příprav na maturitu poskytuje i další doučovací služby pro všechny stupně škol.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělání se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.