Designový nábytek, který bude vašemu bytu slušet

Kdo z nás by netoužil po stylovém domově vybaveném designovým nábytkem a s interiérem doladěném dekoracemi? Přestaňte snít a začněte plánovat a měnit svůj domov na kouzelné místo a ráj bytového designu. I sen se může stát realitou, stačí jen vědět, jak na to. Jak by měl designový nábytek vypadat?

Designový nábytek – většina z nás si význam tohoto sousloví vykládá jako „hezký, luxusní nábytek“. Designový však znamená stylově tvarovaný výrobek sjednocující funkční účelnost a estetický vzhled. Designový nábytek by tedy vůbec neměl být o cenách šplhajících do nebeských výšin, ani o bláznivém návrhu jinak prakticky nevyužitelného výrobku. Design znamená komfort uživatele, kousek svou pohodlností vyhovující našemu tělu a svou estetičností lahodící našemu bytu i našemu oku.

Designovými prvky v našem bytě mohou být pohovky, skříně, ale hlavně stoly a židle. Na ty se zaměřuje většina designérů, neboť u nich se dá nejlépe poukázat na jejich funkčnost, praktičnost a estetičnost.

Pohodlné a stylové posezení aneb designový komfort pro vaše stolování

Bavíme-li se o designu a designovém nábytku, nesmíme zapomenout na jídelny a kuchyně. V posledních letech se kuchyně stala středem domů i bytů a začala představovat místo setkávání celé rodiny. Na kuchyň a jídelnu jsou tak kladeny jiné požadavky než dříve.

Samozřejmě by kuchyň či jídelna měly plnit svoji praktickou a funkční úlohu, ale zároveň by měly být vyšperkovány a sladěny do posledního detailu. Hledáte-li designový prvek, který oživí vaši kuchyň, zaměřte se na židle. Moderní židle do jídelny či do kuchyně vdechnou interiéru kuchyně originálního ducha a jejich design vás potěší příjemným posezením u jídla či odpolední kávy.

Jídelna jako z magazínu o bydlení

K jídelní židli neodmyslitelně patří i designový jídelní stůl. Designové jídelní stoly by měly disponovat odlehčeným moderním minimalistickým vzhledem, který kuchyň dokonale sjednotí a zároveň se stane jejím středem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.