Mahjong 2

Mahjong 2 je logická karetní hra pocházející ze staré Číny. Původ hry je strašně starý, hru Mahjong 2 hráli už staří Číňané, k hraní hry používali v dávných dobách nejrůznější předměty. Karty se symboly byly vyryté do hliněných tabulek, destiček či keramiky.

V starých dobách lidé k hraní této hry používali dokonce i kosti či bambusy, které byly různě označkovány do páru.  Hra se skládá z celkem 136 kamenů (kameny jsou v tomto případě hrací karty). Kameny jsou rozděleny dle různých symbolů. Rozdělení tvoří například znaky, barvy či různé čínské symboly. Každý symbol je k dispozici v číslech od 1 do 9. Při hře se vedle sebe ukládáte, případně hledáte dva stejné symboly. Hra končí, když dokážete celou pyramidu kamenů rozebrat. Desková hra je vhodná pro 1 až 4 hráče, ale existují i verze pro 6 hráčů, online verze hry je vhodná pro jednoho hráče.

Mahjong Connect 1.3

Oblíbenou variantou online hry Mahjong je její varianta Mahjong Connect 1.3. Tato hra má naprosto jednoduchý princip. Při začátku online hry se vám otevře okno s kartami, které mají různé symboly a čísla. Vašim úkolem je rozebrání celé skládačky v docela malém časovém limitu. Stačí jen hledat dva podobné symboly a stihnout všechny najít rychleji než vám vyprší čas. Říkáte si, že hra musí byt jednoduchá, ale vyznat se v hromadě podobných karet, které jsou rozdílné jen malými změnami motivů, případně čísly je docela těžké. Obzvláště pod tlakem časového limitu. Pokud si stále myslíte, že to je jednoduché, na této stránce si můžete hru Mahjong Connect 1.3 vyzkoušet. Doporučujeme vám být pozornými a taky hru dost přemýšlet. Hra je vhodná právě pro hráče, kteří chtějí u online her používat svou hlavu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.