Tipy jak přežít stěhování

  1. DŮKLADNÉ NAPLÁNOVÁNÍ AKCE – na samotné stěhování si vyhraďte dostatek volna, abyste vše zvládli naplánovat a vyhnuli se stresu. Sepište si harmonogram a podle něj postupujte. Před samotnou akcí kontaktujte odborníky ze stěhovacích služeb a požádejte je o konzultaci, celou akci s vámi proberou a poradí vám.
  2. STĚHOVÁNÍ BYTŮ – je možné sice zvládnout vyklízení svépomocí, ale obrňte se předem trpělivostí a vyhraďte na balení věcí a demontáž nábytku minimálně dva dny. Také sehnání potřebných věcí jako je balicí papír nebo bublinková fólie zabere nemálo času. Odborníci doporučují využít stěhovacích služeb, které poskytují servis levně a na míru klientovi.
  3. STĚHOVÁNÍ TREZORU, PIANA NEBO KLAVÍRU – někdy je potřeba přestěhovat i vybavení domácností, které je vlastními silami neproveditelné. Také při stěhování nadrozměrných a těžkých kusů nábytku je vhodné využít profesionálních stěhovacích služeb. Ti celou akci naplánují a navíc mají i vhodné přepravní prostředky speciálně uzpůsobené na přepravu těžkých věcí.
  4. STĚHOVACÍ SLUŽBY – vybírejte pečlivě, kdo vám s přestěhováním pomůže. Finanční vyčíslení jednotlivých stěhovacích firem se může značně lišit, proto byste měli firmu vybrat tak, aby měla bohaté zkušenosti zároveň s ohledem na vaši peněženku.
  5. VYTŘIĎTE SVÉ VĚCI – stěhování je skvělou příležitostí jak zrevidovat veškerý váš majetek a jistě při něm objevíte spoustu věcí, které jste mimoděk nashromáždili a nepotřebujete je. Zbavte se nostalgie při pohledu na police plné plastových drobností od přátel a prostě je vyhoďte. Ušetříte si tak při stěhování práci a v novém bytě budete mít jen vybavení, které skutečně potřebujete.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.