21.12.2012 – co se má stát?

Příští týden nás čeká legendární den 21.12.2012, kdy končí Mayský kalendář a podle některých proroků to má znamenat konec světa. Vědci nad tím kroutí hlavou, protože náš kalendář tak trochu není kompatibilní s tím Mayským. Za celá tisíciletí došlo k mnoha změnám, které dejme tomu toto konkrétní datum vychýlily.

On vlastně nikdo doopravdy neví, kdy končí cyklus Mayského kalendáře. Většina hieroglyfů doteď nebyla rozluštěna. Je pravda, že Mayové patřili mezi nejlepší astrology své doby a trvalo stovky let, než se evropané dostali na jejich úroveň. V podstatě jejich myšlení vychází z cyklů, což je dnes považováno některými vědci za naprostý základ u nejedné nově vznikající teorie. Právě teorie cyklů se také váže k Mayskému kalendáři. S největší pravděpodobností je konec kalendáře něco jako pro nás konec milénia, tedy tisíciletí.

Tedy nic se nestane? S největší pravděpodobností ne, ovšem to neznamená, že něco nového nezačne. Na rozdíl od nás měli Mayové více času na sledování opakujících se cyklů, které dokázali díky jejich znalostem astronomie také vypočítat. Je zde tedy šance, že někdy teď klidně začíná nový cyklus něčeho, co oni předpověděli že zanedlouho začne, anebo v jejich době to bylo na vrcholu, popřípadě se překlenulo do určité části. Zjednodušeně řečeno, je to jako kdyby léto trvalo stovky let a právě teď mělo přejít do stavu podzimu. O podzimu by jste slyšeli jen z vyprávění. Pokud tuto analogii vezmeme a použijeme na tisíce let, tak jen Mayové mohli vědět, co je to podzim a zima.

Tedy pokud se má teď něco začít odehrávat je zde dejme tomu reálná šance, že právě přichází nový cyklus, který tím začne. Může to být cokoliv, co oni zažili, ale nikdo jiný to díky absenci technologie nemohl zaznamenat. S největší pravděpodobností to bude mít co do činění s astronomii.  To bylo totiž jediné odvětví, kde měli určitě navrch. Další jsou pouze spirituální, které naše moderní doba ignoruje. Možná kdyby jsme se ponořili do prvních zápisků najdeme nějaké souvislosti. Ale kdo ví. Však to poznáme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.