Novinka od TP-Linku: dvoupásmový router Archer

Společnost TP-Link představuje ve své řadě Archer nové zařízení s modelovým označením C25: dvoupásmový Wi-Fi router převážně pro domácí síť.

Novinka je ve dvou pásmech schopna dosáhnout maximální rychlosti přenosu dat až 833 Mbit/s, z toho 433 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 400 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Rozdělení pásem samozřejmě umožňuje dedikaci každého z nich pro jiné účely. Jednodušší a nenáročnější činnosti probíhají na frekvencích okolo 2,4 GHz, ty náročnější včetně multitaskingu pak okolo 5 GHz.

Router (směrovač) samozřejmě nabízí podporu bezdrátového Wi-Fi standardu 802.11ac – právě tento standard má na svědomí navýšení rychlosti (a to oproti standardu předchozímu – 802.11n – až trojnásobně). Pro zesílení signálu a další zvýšení efektivity pak router využívá čtveřici externích antén, zařízení nepodporující Wi-Fi pak lze připojit klasickým ethernetovým portem (jedním ze čtyř dostupných).

Nastavovat a ovládat zařízení je možné skrze webové rozhraní nebo mobilní aplikaci Tether, jež funguje na platformách iOS a Android. Již samozřejmostí jsou pak i bezpečnostní funkce typu integrovaného firewallu nebo 128bitového šifrování. K dispozici je taktéž funkcionalita rodičovské kontroly.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.