Dokument mapuje nebezpečná místa pro život

Kanál Viasat Explore odvysílá dokumentární seriál 72 nebezpečných míst pro život, jenž mapuje oblasti, v nichž byste z různých důvodů asi bydlet nechtěli.

Některým lidem ale nic jiného nezbývá, a tak zčásti z nutnosti, zčásti dobrovolně podstupují každodenní riziko. A čím je oněch 72 míst nebezpečnějších oproti jiným? Ve většině případů zkrátka proto, že se v jejich okolí vyskytuje vyšší koncentrace katastrof způsobených přírodou či lidmi. Ať už jde o Paretovo pravidlo v globálním měřítku či jiný, zatím neobjevený fenomén, je jisté, že někde lidé svou pouhou přítomností riskují své životy více než jinde.

Co je k tomu vede? I tuto otázku si mimo jiné klade dokumentární seriál 72 nebezpečných míst pro život. Uvidíte zde výpovědi svědků katastrof, názory odborníků, záznamy z první ruky i výpovědi lidí zasažených neštěstím. Ničivé jevy mohou mít různé podoby – může jít o hurikány v Americe, rozsáhlé požáry v Austrálii, zemětřesení po celém světě nebo třeba závrty v důlních oblastech.

72 nebezpečných míst pro život můžete sledovat každé pondělí od 21. března do 25. dubna 2016 od deváté hodiny večerní na kanálu Viasat Explore.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články, Zábava a volný čas se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.