TP-Link přináší na trh nový dvoupásmový opakovač

Společnost TP-Link přináší na trh nový dvoupásmový opakovač (neboli repeater i extender) s modelovým označením RE360.

Novinka dokáže přenášet data rychlostí do 1 200 Mbit/s, a to díky výše zmíněné podpoře dvou pásem i standardu 802.11ac. Jejím účelem je rozšíření dosahu Wi-Fi sítě do periferních místností domácností, případně prostor menších firem. Zapojení se provádí přímo do elektrické sítě přes klasickou zástrčku a k dispozici je i průchozí zásuvka, kam můžete připojit další spotřebič.

Výše zmíněnou rychlost lze rozdělit dle frekvenčních pásem – v pásmu 2,4 GHz dosahuje extender maximální rychlosti přenosu dat 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz pak rychlosti 867 Mbit/s. Rychlost dostačuje i pro náročnější operace, jako je sledování on-line videa v HD kvalitě nebo hraní her po síti.

Extender RE360 je možné zkombinovat s jakýmkoliv běžným routerem a ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Tether, která je dostupná pro operační systémy iOS a Android, a to i v češtině. K dispozici jsou zde různé možnosti nastavení, možnost kontroly stavu sítě a připojených zařízení a celá řada dalších funkcí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.