Náramky – stříbrné, Swarovski a jiné

Různé modely stříbrných náramků jsou stálicemi mezi šperky. Objevit je můžete už ve starověkém Řecku, kde je nosili stejně muži jako ženy a nesloužili vždy jen jako módní doplněk. Stříbrné náramky byly zároveň často symbolem příslušenství k určité společenské třídě, či etniku. Stříbro bylo velmi vzácným materiálem, takže už jen samotný náramek bez ozdob, zda ornamentů byl znakem úspěšného a bohatého člověka.

Postupem času se měnil vzhled i materiál, ze kterého byly náramky vyrobeny. Stříbro a stříbrné náramky stále zůstaly jedněmi z nejoblíbenějších šperků, ze stejných důvodů, jako tomu bylo před stovkami, či tisíci let. Motivy, kterými postupně zlatničtí mistři zdobily jednotlivé náramky však byly stále složitější a umělecky hodnotnější. Pod vlivem různých kultur a pokročilejších výrobních postupů vznikaly nové trendy a nové styly ve šperkařství.

Modely náramků v současnosti

Náramky mají i dnes řadu společenských funkcí. Od plastových náramků, kterými například organizátoři označují své návštěvníky až po vysoce umělecky hodnotné díla, jaký jsou náramky Swarovski s krystaly, polodrahokamy, či drahokamy. Od použitých materiálů a náročnosti uměleckého zhotovení se odvíjí i jejich cena.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oblečení a móda se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.