Jak řešit pohledávky po splatnosti?

Dostali jste se do situace, kdy vám někdo dluží peníze a vy nevíte, jak se s tímto dluhem vypořádat? Jestliže máte neuhrazenou fakturu, směnku, mzdu nebo půjčku, rozhodně nic neodkládejte a vše řešte včas. Můžete se vy sami pokusit z dlužníka peníze vymoci. Pokud i na vaši žádost ale odmítá zaplatit, je lepší řešením celé situace pověřit některou specializovanou firmu na vymáhání dluhů a pohledávek.

Navštivte webové stránky vymahani-dluhu-pohledavek.cz, kde najdete užitečné informace z této oblasti. Dozvíte se, jak nejlépe postupovat při vymáhání své pohledávky, kdo vám v této oblasti může pomoci nebo jak by měla vypadat správná upomínka vašeho dluhu. Vymáhání pohledávek rozhodně není jednoduché a vyžaduje spoustu času a nervů. Je tedy dobře, že se na něj některé firmy specializují.

Při vymáhání pohledávek postupujte následovně. Jakmile kontaktujete dlužníka, čekejte, zda vám částku uhradí. Pokud se tak nestane, pošlete mu výzvu k úhradě dluhu. Následně můžete podat žalobu k soudu nebo k rozhodčímu orgánu (dle podmínek sjednaných ve smlouvě). Jestliže ani poté svůj dluh neuhradí, bude na něj uvalena exekuce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.