Postelový ráj

Nedávno jsem navštívila veletrh o bydlení. Zaujalo mne několik sekcí, zvláště pak moje oblíbená – postele. Luxusní postele, čalouněné postele s krásnými vzory, postele z masivu, rozkládací postele, postele s šikovným úložným prostorem, dětské postele v mnoha variacích – od hradů pro rytíře, přes zámky pro princezny až po malé domácí hřišťátko s klouzačkou (tato sekce zaujala hlavně naši dceru, a tak jsme měli dost času věnovat se té naší – manželským postelím)… Zkrátka postelový ráj.

Vyslechla jsem výklad o nezávadnosti kvalitních a závadnosti nekvalitních matrací, o funkci roštů, o zdravotních polštářích, několik si jich vyzkoušela, poležela si s partnerem na několika manželských postelích. Obdivovali jsme pohodlí i provedení, čalounění i designové řešení. Výběr je obrovský. Je těžké se rozhodnout. Je snadné podlehnout. Luxusní manželská postel – čalouněná, kožená nebo z masívu? Vzpomněla jsem si na pořady v televizi, kde výrobci postelí propagovali svůj výrobek tak, že lidé na nich ve výlohách skutečně spali. To je bezva zaměstnání – v noci spát doma a přes den v práci. Na kvalitní posteli, ovšem. Takže bez bolavých zad, akorát pod dohledem všech kolemjdoucích. Ale co, jsou i horší profese, tahle není vůbec až tak špatná. Ještě by nebylo špatné testovat jídlo, ovšem také jen to kvalitní… Ale zpět k postelím. Nebo rovnou do postele. Při výběru postele/matrace ji určitě vyzkoušejte. Nekupujte naslepo. Spánkem trávíme třetinu života, tak ať to stojí zato! Když si nebudete vědět rady a nebude se vám chtít běhat z obchodu do obchodu, doporučuji určitě navštívit podobný veletrh. Najdete tam celou nabídku na trhu na jednom místě. Takže si neuběháte nohy po městě a ještě si tam krásně poležíte. A můžete svou novou postel (prozatím alespoň v duchu) rovnou kombinovat s ostatním vybavením a doplňky, které zde jsou k vidění. Přeji vám při výběru nové postele hodně štěstí a pěkné poležení!

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.