TP-Link přináší Wi-Fi adaptéry Archer pro stolní PC

Společnost TP-Link představila další síťová zařízení, tentokrát určena pro připojení stolních počítačů. Jde o dvoupásmové Wi-Fi adaptéry řady Archer.

Modely jsou nazvány Archer T8E, respektive Archer T9E, a podporují frekvenční pásma 2,4 GHz i 5 GHz i standard 802.11ac. Zatímco Archer T8E nabídne maximální rychlost přenosu dat 1 750 Mbit/s, z toho 1 300 Mbit/s v pásmu 5 GHz a zbytek v tom druhém, u Archeru T9E je maximální dosažitelná rychlost přenosu vyšší o 150 Mbit/s (dostupných v pásmu 2,4 GHz). Při této rychlosti se bez problémů dají hrát online hry nebo streamovat HD video.

Oba přístroje jsou vybaveny třemi externími anténami, které lze přizpůsobovat a směrovat tak, aby bylo dosaženo co nejkvalitnějšího spojení a co nejvyššího dosahu. Model TP-Link Archer T9E je navíc vybaven podporou technologie zvané beamforming, která umí přesněji směrovat paprsek mezi routerem a koncovým zařízením, což dále zvyšuje stabilitu připojení.

Interní adaptéry TP-Link Archer pro stolní PC jsou určeny k instalaci do slotu PCI-E, nastavení je následně možné provést pomocí nástrojů umístěných na přiloženém CD.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.