Úprava vody pro domácnost

Úprava vody je řešení pro všechny, kteří mají problém s pitnou nebo užitkovou vodou. Užitková voda by neměla být využívána jako pitná a zdroj takové vody by měl být řádně označen, ať už nápisem, či tabulkou s informačním obrázkem.

Pitná voda naproti tomu musí být vhodná pro denní užívání – pití a to tak, že nezpůsobuje zdravotní problémy či rizika se zdravotními problémy související.

Pitná voda by měla být kvalitní a měla by dosahovat požadovaných norem, které jsou stanoveny zdravotnickými institucemi. Sami se můžete přesvědčit, zda máte i vy pitnou vodu např. v místě, kde vznikla nová studna, nebo tam, kde není ověřeno odkud voda pochází.

Pomocí stránek www.profivoda.cz si můžete zadat vypracovat rozbor vody, který je výborným ukazatelem vlastností a složení Vaší pitné vody. Pokud by byla zjištěna nadlimitní norma určitých látek, které by mohli u dospělých nebo dětí vyvolávat zdravotní problémy, je třeba vodu upravit.

Úprava vody by měla být prováděna po konzultaci s odborníkem, nebo odbornými firmami. Úprava vody může znamenat snížení rizika zdravotních problémů.

Voda pitná, která je navíc upravená a je tedy mnohem kvalitnější je velmi vhodná ke každodennímu pití. Pokud je voda kvalitně upravená např. filtrací vody a je tato skutečnost ověřena dalším rozborem vody, je nejvhodnější i pro děti či kojence, kteří jinak dostávají např. vodu balenou v PET lahvích.

Zjistit pomocí rozboru jakou vodu máte doma, či jinde je tedy výhodné vždycky. Buď se ubezpečíte, že voda je v pořádku pitná a nepotřebuje upravit, či lze jen upravit k lepší kvalitě. Nebo zjistíte, že voda je nevyhovující ale díky dnešním technologiím pro úpravu vody máte spoustu možností, jak její kvalitu zlepšit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.