Ochranné nátěry plotů, které prodlouží jejich životnost

Ploty chrání majetek a zároveň ho zvelebují

Ploty mají nejen chránit majetek, ale i zvelebovat a dodávat objektu vyšší nominální hodnotu. Aby ploty sloužily svému účelu dlouhodobě, potřebuji nátěry, které jejich životnost prodlouží. Nátěry plotů se provádějí u všech materiálů (dřevo, ocel, beton, kámen ). Všechny materiály podléhají přírodním živlům jakými jsou déšť, vítr, slunce atd. a jestli chcete prodloužit jejich životnost, provádějte ochranné nátěry, které ploty ochrání.

Nátěry plotů

Nátěry plotů jsou časově náročnou prací, kde si musíte předem rozmyslet přesný postup. První důležitý bod je, ujasnit si z jakého materiálu plot máte a jaké materiálové složení nátěrové hmoty použijete. Poté musíte zjistit v jakém stavu je váš plot, zda můžete rovnou aplikovat nátěry nové, nebo jestli musí předcházet odstraňování nátěrů starých. Poté už následují samotné nátěry plotů. Na tuto práci si můžete najmout firmu, která vám nátěry plotů provede za přijatelnou cenu.

Odstraňování nátěrů

Odstraňování nátěrů se provádí vždy když je starý nátěr hodně oprýskaný, popraskaný a velmi nevzhledný. Tehdy už nelze předchozí nátěr vyspravit aby to nevadilo následujícímu nátěru. Pokud při odstraňování nátěrů dojde k mírnému poškození plotu, nemusíte si dělat starosti – lehké oděrky lze vyspravit. Odstraňování nátěrů se provádí třemi způsoby:

  • Manuální odstraňování nátěrů – bruskou, smirkovým papírem, ocelovými kartáči.
  • Chemické odstraňování nátěrů – nejrůznějšími chemikáliemi, které barvy rozpouštějí.
  • Tepelné odstraňování nátěrů – horkovzdušnou pistoli.

Nátěry plotů s natěrači

Natěrači mají bohaté zkušenosti a váš plot bude ve správných rukou. Léta praxe natěračů vám zaručí, že váš plot bude opět vypadat jako nový. Natěrači přesně ví, co mají dělat, jaké nátěrové hmoty použít a jakou techniku je nanést. Ploty natřené profesionály, jsou jako nové a opět zkrášlují váš objekt. Natěrači vám pomohou se správnou volbou, kdy zvolit nátěry nebo lakování.

Lakování se volí především tam, kde chcete ponechat přírodní vzhled materiálu – kámen nebo masivní dřevo.

Ceník natěračských prací

Ceník natěračských prací je různý a proto dobře uvažte, komu práci na vašem plotě svěříte. Měli by jste si ale uvědomit, že ne vždycky to nejdražší je také nejkvalitnější. Natěračství volte dle svého uvážení a určitě dejte na recenze a připomínky zákazníků. Ceník nátěrů se udává v metrech čtverečních, ale připočítává se zde další proměnné – nátěrová hmota, jízdné, úklid atd. Vše nechte napsat do smlouvy a požádejte o rozepsání veškerých prováděných prací, aby jste věděli za co platíte a jakou práci natěrači mají odvést.

Plot dělá první dojem a pokud na to dbáte, nezapomeňte o něj pečovat. Opakovanými nátěry prodloužíte plotu jeho životnost a on bude plnit nejen estetickou, ale i účelovou funkci. Nátěry plotů jsou stejně důležité jako nátěry oken, dveří a střech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.