Novinka od TP-Linku: přenosný nano Wi-Fi router

TP-Link představil maličký Wi-Fi router nazvaný TL-WR802N, jenž se hodí hlavně pro příležitostné i časté cestovatele.

Směrovač, který je schopen připojení k internetu o rychlosti až 300 Mbit/s, má dostatečně silný signál na pokrytí středně velké místnosti. Zařízení je možné využít třeba na hotelech a dalších veřejných místech při cestování, kde existuje pevné připojení k internetu, ale bezdrátové chybí. Můžete jej využít třeba s tablety, smartphony nebo herními konzolami a dalšími mobilními zařízeními.

Router TL-WR802N nastavíte tak, že jej připojíte prostřednictvím klasického datového (ethernet) kabelu do zásuvky, zadáte výchozí heslo a tím ihned vytvoříte nový přístupový bod. Kromě toho lze směrovač nastavit jako klasický nebo WISP router, klient nebo opakovač – repeater. Napájení probíhá prostřednictvím běžné elektrické zásuvky nebo USB kabelu z počítače.

Zabezpečení je realizováno pomocí šifrování typu WPA-PSK/WPA2-PSK, využívajícího až 152bitový klíč. V možnostech nastavení naleznete také zabudovaný firewall či filtr IP a MAC adres i jednotlivých domén.

Síťové zařízení s názvem TP-Link TL-WR802N zakoupíte na českém trhu za doporučenou koncovou cenu 729 korun včetně daně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.