TP-Link uvádí Wi-Fi přístupový bod EAP220

Společnost TP-Link uvádí stropní dvoupásmový Wi-Fi přístupový bod s označením EAP220, který je napájen přes ethernetový kabel.

K dalším vlastnostem novinky patří gigabitové připojení do sítě a rychlost bezdrátového přenosu dat do 600 Mbit/s. Model je určen například do hotelů, obchodních domů, škol či restaurací, kde je očekáváno větší množství paralelně připojených uživatelů.

Výše zmíněné napájení prostřednictvím datového kabelu je možné díky technologii PoE (Power over Ethernet). Zařízení tak k routeru nebo switchi může být připojeno až sto metrů dlouhým kabelem, aniž by bylo nutné instalovat napájecí zdroj.

Přístupové body TP-Link EAP220 lze centrálně spravovat prostřednictvím řídícího softwaru s označením EAP Controller, který umí ovládat až stovky přístupových bodů najednou. V reálném čase lze například monitorovat stav sítě a provozu, provádět centralizované nastavení či vizualizovat prostory s rozmístěním jednotlivých přístupových bodů.

TP-Link samozřejmě nezapomněl ani na bezpečnost. K možnostem zabezpečení patří šifrování typu WPA/WPA2 či podpora protokolu 802.1X s ověřením přes server. Díky funkci Multi-SSID je možné vytvořit až šestnáct oddělených sítí pro různé skupiny uživatelů. Prvkem fyzické bezpečnosti je i integrovaný zámek Kensington.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.