Kombinované bojelry Dražice

Bojlery jakožto ohřívače vody zná dnes úplně každý. Víte ale, jak slovo bojler vlastně vzniklo?

Bojler pochází z anglického překladu „boiler“ od slova „boil“ – vařit. Bojler má podobu tlakové nádoby, která bývá obvykle stojatého typu, zřídka bývá i naležato. Otop vody v bojleru může být prováděn rozličnými tepelnými zdroji, jako je plyn, elektřina, solární energie, nebo tuhá paliva. Nejoblíbenější a také nejpoužívanější bojlery jsou bojlery Dražice.

Podstatou bojlerů je akumulace ohřáté vody, kdy se ohřívací těleso nachází ve spodní části a ohřátá voda je odebírána z části horní. Přítok studené vody je důmyslně upraven tak, aby nedocházelo k promíchání nově přitýkající studené vody s vodou, která je již ohřátá. Bojlery bývají také doplněny pojistným ventilem proti přetlaku v bojleru a čidlem, které automaticky zapíná, nebo vypíná ohřev vody.

Bojlery jsou různé nejen svojí velikostí a objemem, ale také podle způsobu ohřevu vody. Můžete si tak vybrat elektrické ohřívače vody, kombinované bojlery, průtokové bojlery, s plynovým ohřevem, ohřívače na tuhá paliva, akumulační nádrže, nebo dokonce i solární bojlery a nepřímotopné ohřívače. Vyberte si třeba oblíbený bojler Dražice OKCE 125 nebo bojler o jiném objemu dle vaší potřeby.

ELEKTRICKÉ A KOMBINOVANÉ BOJLERY

Elektrický bojler přeměňuje ve své topné spirále elektřinu na teplo, kterým je ohřívána voda v zásobníku. Kombinované bojlery oproti tomu k ohřevu vody používají částečně také teplo z kotle a tak jsou úspornější. Bolery se dělí podle svého objemu na maloobjemové (například pouze u dřezu), které se využívají v místech, kde je nízká spotřeba teplé vody a na velkoobjemové bojlery, určené k zásobování více odběrných míst (vana, umyvadlo i dřez). Velkoobjemové bojlery se připojují na zvláštní okruh, který blokuje distributor elektřiny v době kdy je spotřeba v elektrické síti vysoká a spouští ji v době přebytku. Takto je cena elektřiny oproti běžné sazbě snížena.

Vyberte si bojlery Dražice přesně na míru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.