Revize elektrických zařízení a hromosvodů

Často se zapomíná na provedení pravidelných revizí elektrických zařízení a hromosvodů. S autem jezdíte pravidelně na STK na kontroly, kde posoudí jeho stav vzhledem k bezpečnosti a oprávní ho k dalšímu provozu.

Ve svých bytech a domech máte elektrické instalace často i padesát let staré, které za tuto dobu nikdo nezkontroloval, přesto je denně provozujete. Dnes navíc s nárůstem energeticky náročných spotřebičů často na hraně či za hranou jejich původně navržené kapacity.

V případě, že dojde k poruše na elektrickém zařízení, není daleko k požáru či úrazu elektrickým proudem. Vyšetřující orgány a pojišťovny poté majiteli i provozovateli takového zařízení kladou otázku, zda udělal vše pro zamezení a odvrácení vzniku takové poruchy. Pokud předložíte zprávu o provedené revizi dle platných ČSN, zpravidla se vyhnete problémům.

Dávejte si zvláště pozor v případě bytech na sídlištích, kdy jednatel, který to má na starosti o tomto ani nemusí vědět. Na schůzi vlastníků bytových jednotek by mu měla být položena otázka zdali jsou všechny revize hotové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.