Moderní hit současnosti: ohebné kamenné a cihlové obklady

Nedáte dopustit na přírodní materiály a plánujete si jimi ozdobit bytový interiér nebo domovní fasádu? Dospěli jste ale k rozhodnutí, že obklad stěny tradiční cihlou zřejmě nebude nejlepším řešením?

Jestliže se však snu o kvalitně obložené fasádní stěně nechcete jen tak vzdát, nepropadejte panice! Máme pro vás totiž opravdu velmi efektivní a vysoce moderní řešení. A tím jsou flexibilní cihlové obklady, s jejichž pomocí je samotný proces obkládání velmi snadné. Po prvním zhlédnutí nemáte šanci poznat, že nejde o klasický cihelný obklad anebo skutečný kámen. Použití obkladů je bezpochyby velmi snadné, zvládne jej tak každý bez rozdílu.

Ohebný cihlový obklad skýtá mnoho výhod. Stěžejní výhodu lze vidět v jednoduchosti aplikace obkladu a zajímavé ceně. Při aplikaci obkladů si vystačíte pouze s ostrými nůžkami, které lze použít v případě zkrácení ohebného obkladu anebo při obkládání bytových rohů. Další zajímavou výhodou je barevná stálost ohebných obkladů, dále jejich vysoká paropropustnost i schopnost odolávat nízkým teplotám a případnému mechanickému poškození. Cihlové obklady mohou být použity v exteriérech i interiérech.

Že vás „obyčejná“ cihla zrovna nenadchla a tíhnete spíš k něčemu – řekněme více zemitějšímu? Pak svou pozornost zaměřte na ohebný obklad imitující kámen. Tento velmi moderní doplněk ozvláštní váš obývací pokoj, halu, předsíň případně jakoukoliv jinou místnost. Taky tento druh kvalitních obkladů můžete použít v exteriérech. Dle uvážení jimi můžete taky obložit domovní fasádu. Vlastnosti ohebných obkladů imitujících kámen jsou naprosto totožné, jako vlastnosti těchto obkladů cihlových. Jedno je však jisté – aplikace tohoto druhu obkladu má řadu specifických výhod a ve finále působí skutečně velmi esteticky.

Ohebné kamenné a cihlové obklady jsou absolutním hitem současnosti. Pokud vás již tradiční bílé stěny pokoje nebaví, je nejvyšší čas rozveselit je originálním ohebným obkladem, který nebudete chtít vyměnit za jiný.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.