Houpací sítě v našich interiérech

Historie závěsných sítí sahá až do historických časů a přestože bývá jejich historie tak dlouhá, do našich domů si nacházejí cestu teprve v poslední době.

Na rozdíl od turistů, cestujících a dobrodruhů, vojenských zaměstnanců, nebo námořníků, nemá běžný člověk mnoho způsobů, jakpak se s houpací sítí potkat. Proto také spoustu z nás je opatrných při představě umístění houpací sítě třeba do obývacího pokoje.

Většinou se s ní můžeme setkat jako doplněk na relaxaci na terasách a balkónech, nebo jak doplněk dětského pokoje. Právě u dětí jsou hodně populární a řádění v nich opravdu vyhledávají. A když se zábavou nebo řáděním unaví, slouží taková závěsná sít jako oblíbené místo na relaxaci.

Pokud se však k objednání závěsné sítě odhodlá rodič, obvykle tomu tak bývá společně s představou tichých chvilek relaxace společně s četbou. Jako místo pro časté spaní může být v českých zemích dosud obvyklá klasická postel.

Když ale patříte mezi vyznavače turistiky, snad jste se již s hamakou setkali. Populární může být mezi vyznavači ekoturistiky, protože po svém použití ve volné přírodě nezanechává stopu a neznečišťuje okolí. Pro upevnění mezi stromy je závěsná síť vybavena speciálními lany na upevnění na kmeny stromů. Dalším, kdo se s závěsnými sítěmi potkává běžně bývají vědecké expedice mířící do tropů, kde jsou dokonalým způsobem pro bezpečný spánek. Pověšení nad úroveň země ztěžuje obtížnému hmyzu, hadům a dalším živočichům v přístupu do závěsné sítě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.