Krteček – animovaná postavička baví velké

Kdo by Krtka neznal – jeho roztomilé příběhy se staly pojmem. Malý hrdina každý den zažívá zajímavé dobrodružství pod zemí I ve vzduchu, které mu my – obyčejní smrtelníci můžeme jen závidět.

Klasický Večerníček, který si oblíbili nejenom malí, ale také velcí diváci, vznikl přesně v roce 1957. O vznik Krtečka se zašloužil uznávaný umělec Zdeněk Miler spolupracující s Krátkým Filmem Praha. První díl Krtka nesl název Jak Krtek ke kalhotkám přišel a na televizních obrazovkách se objevil taktéž v roce 1957. Raritou tohoto prvního příběhu je skutečnost, že jde jenom o jediný namluvený Krtkův příběh. V této době se můžeme kouknout na cca 50 animovaných dílů, ve kterých zažívá Krtek nejedno atraktivní tématické dobrodružství. Zmínit se můžeme například o příběhu s názvem Krtek a raketa, Krtek a ježek, Krtek a paraplíčko, Krtek a kachničky či Krtek a šťoura.

Každý z nás má jistě nějaký oblíbený díl, na který zkrátka a dobře nedá dopustit. Který Krtkův díl jste si oblíbili vy? Krteček však zabodoval ne jen v České republice, ale taky ve světě. Jeho příběhy si oblíbili velcí a malí diváci nejenom v okolních státech (Německo, Polsko, Slovensko), ale také diváci z Japonska nebo USA. Populární Krtek pronikl na všechny kontinenty a dokonce též do dalekého vesmíru. Tam ho vynesl raketoplán Endeavour propagující vesmírnou vědu a výzkum všech dětí na světě.

Pohádkovými příběhy na obrazovkách TV a na DVD discích však úspěch této postavičky ještě zdaleka nekončí. Vnučka populárního kreslíře Zdeňka Milera do budoucna plánuje otevření tématických restaurací a příběhy v elektronické podobě, díky kterým je možno být s Krtkem ve spojení přes iPady nebo chytré telefony. Jestli se tenhle „Krtkův byznys“ stane oblíbeným, to je jen a pouze na vás – fanoušcích Krtečka. Duchovní otec Krtka se dožil krásných 90 let a zemřel v roce 2011. S velkým umělcem však neodešlo jeho dílo – Krteček, které si můžeme připomenout animovanými dobrodružnými příběhy s mravním ponaučením a také s roztomilostí sobě vlastní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.