Sportovní ocenění, které si může dovolit každý

Sportovní poháry se řadí mezi nejčastější a zároveň také nejoblíbenější ocenění, které se uděluje vítězům sportovních utkání či jiných akcí. Mezi další oblíbené trofeje patří například medaile, papírové či kovové diplomy, různé druhy skleněných ocenění, emblémy, standardy, talíře či plakety.


Sportovní poháry, ale také další již zmiňované ocenění, slouží k obdarování vítězů sportovních akcí za jejich úspěšné výkony. Tyto trofeje jim mají připomínat již dosažené úspěchy, ale mají je také motivovat k budoucím vítězstvím. Mimo jiné jsou samozřejmě zpestřením a příjemnou dekorací všech pokojů či společenských prostor. Sportovní poháry jsou zpravidla rozřazeny do tří kategorií, a to podle výše ceny na poháry ekonomické, standardní a luxusní.

Do první zmiňované kategorie se řadí poháry levnější, ale také velikostně menší. Jsou určeny hlavně pro neprofesionální sportovní akce, nebo pro závody dětí a mládeže. Je možné je ozdobit emblémem a podstavcem, který bývá nejčastěji vyroben buď z mramoru, nebo ze dřeva. Sportovní poháry patřící do kategorie standard bývají vyrobeny z kvalitnějšího materiálu než poháry ekonomické, zpravidla z kovu a bývají ozdobeny mramorovým podstavcem. Cenově nejdražší, ale také nejhonosnější poháry patří do skupiny luxusních sportovních pohárů, bývají detailně propracovány a vyrobeny z těch nejlepších materiálů. Nejčastěji jsou udělovány na mimořádných a prestižních sportovních akcích. Další možností je pořízení pohárů vyrobených ze skla nebo keramiky, tento typ bývá nejčastěji využíván pro tenisové zápasy.
Sportovní poháry bývají rozděleny podle umístění sportovců na zlaté, stříbrné a bronzové. Bývají většinou prodávány buď v sadě po třech, od každé barvy jeden, nebo jednotlivě. Ke sportovním pohárům je také možnost zakoupit víko v barvě poháru, emblém znázorňující dané sportovní odvětví nebo štítek s informacemi o konkrétní sportovní akci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.