Nový Wi-Fi přístupový bod z dílny TP-Linku

Společnost TP-Link přichází na trh s novým Wi-Fi přístupovým bodem (AP) s modelovým označením AP500, který zvládne rychlost až 1 900 Mbit/s.

Této přenosové rychlosti je dosaženo podporou jak simultánního běhu ve dvou pásmech (tedy klasicky 2,4 a 5 GHz), tak bezdrátového standardu 802.11ac. Součástí zařízení jsou tři externí antény, které jsou odnímatelné, zvyšují dosah signálu a zkvalitňují pokrytí. Výkon přístupového bodu je zajištěn vlastním procesorem, který je dvoujádrový a taktovaný na 1 GHz. Navíc je součástí „balení“ i gigabitový Ethernet port, který umožňuje připojení zařízení, jež nenabízí podporu Wi-Fi.

Rozměry zařízení, které oplývá poměrně líbivým a moderním „hexagonálním“ designem, jsou 242 x 162 x 44 mm. Zařízení podporuje mimo jiné i funkci Multi-SSD, což znamená, že si v něm můžete nakonfigurovat více bezdrátových sítí najednou, některou třeba jen pro hosty, což dále zvyšuje bezpečnost. Ta je kromě toho zajištěna mimo jiné standardním zabezpečením typu WPA-PSK/WPA2-PSK. Kromě funkce přístupového bodu funguje TP-Link AP500 taktéž jako opakovač/repeater/bridge s AP.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články, Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.