Markýzy – vyberte si tu pravou

Rádi byste poseděli s přáteli při svitu slunce na zahradě a dali si své oblíbené kafe? Uvažujete o zastínění výlohy svého krámku? Nebo Vás již rozčiluje slunce, které přehřívá Váš obývák přes okna Vašeho balkonu? Pak právě pro Vás píšeme tento článek.

Profesionálové, kteří se v oboru prodeje a montáže stínící techniky pohybují již dlouhou řadu let a kteří působí především v Praze a Středočeském kraji, ze společnosti Sun Way. Tato společnost si za období svého působení vybrala výrobce jen té nejvyšší kvality za přijatelné ceny.

Markýzy slouží primárně jako stínící prvek, nikoliv ochrana proti dešti či větru. Standardní markýzy, které nemají žádné krytí hřídele s látkou se používají například při montáži na balkon, kde krytí zajišťuje balkon souseda nad námi. Tyto markýzy se dají ve velké většině opatřit dodatečně montovanou krycí stříškou. Stále oblíbenějšími se stávají markýzy polokazetové, nebo kazetové.  Polokazetové markýzy mají zajištěno krytí z horní části, kazetové markýzy pak při stažení zapadnou do kompaktního boxu. Tvoří tak zcela elegantní doplněk našeho domu.

Zcela samostatnou kapitolou jsou markýzy zajišťující zastínění zimních zahrad. Speciální konstrukční řešení nám zaručí stabilní vypnutí látky. Tyto markýzy lze využívat pouze na motorické ovládání a to buďto tlačítkovým spínačem, a nebo komfortním dálkovým ovladačem.

Ovládání markýz je v základní podobě manuální a to pomocí nástrčné kliky. Další způsob je ovládání motorické, kdy můžeme volit mezi ovládáním pomocí tlačítkového spínače, případně pak ovládání pomocí dálkového ovladače. Doporučeným doplňkem při elektrickém ovládání je buďto otřesové, nebo větrné čidlo, které nám zajistí zasunutí markýzy při větší síle větru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.