Do zahraničí bez cestovního pojištění?

Cestovní pojištění by mělo být nezbytností pro každého, kdo se chystá vyrazit na cestu do zahraničí. Částka, kterou musíte zaplatit, není tak vysoká, jako to, co byste museli zaplatit, pokud byste potřebovali lékařskou pomoc. Toto pojištění se vyplatí sjednat si za všech okolností. Nemusíte se na dovolené věnovat zrovna rizikovým sportům, aby se vám něco přihodilo.

Cestovní pojištění se obvykle skládá z několika složek. Jeho základ představuje pojištění na léčebné výlohy a asistenční služby. K němu se ale téměř vždy můžete výhodně připojistit. Z dalších nabídek byste měli zvážit především úrazové připojištění a pojištění odpovědnosti za škodu. Tato dvě pojištění vám většinou základní cenu příliš nezvýší.

Další oblíbené cestovní připojištění je například pojištění zavazadel nebo pojištění storna zájezdu. Zde už je však potřeba pečlivě zkoumat nabídku pojišťoven a podívat se, na co vše se pojištění vztahuje. Cestovní pojistky nabízejí nejen samotné pojišťovny, ale často je možné si tento produkt sjednat také u své banky k platební kartě. Toto pojištění je sice cenově výhodnější, ale léčebné výlohy kryje jen v minimální výši.

Příspěvek byl publikován v rubrice Portály se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.