Povinné ručení pro každý automobil

Pokud mluvíme o povinném ručení, můžeme si představit zákonné pojištění, které musí mít sjednané každé vozidlo, co jezdí po silnicích. V praxi se můžete setkat také s termínem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Vztahuje se pouze na motorová vozidla, a pokud si ho pro svůj vůz zapomenete zařídit, nebo riskujete a jezdíte bez něj, hrozí vám až 40 000 Kč vysoká pokuta.

Pojištění povinné ručení se vztahuje na škody, které vy sami způsobíte při dopravní nehodě na druhém vozidle nebo třeba i při srážce s domem apod. Je určeno k tomu, abyste vzniklou škodu nemuseli platit z vlastní kapsy a je tedy přirozené, že pokud nějakou takovou nehodu způsobíte, pojištění se vám následně automaticky zvýší a vy budete muset platit více.

Pojištění si můžete sjednat přímo v pojišťovně, přes internet nebo přes pojišťovacího poradce. Většina lidí hledá nejlevnější povinné ručení a s jeho výběrem může pomoci i web www.pojisteni-auta-vozidel.cz, který vám přináší přehled o aktuálních pojistkách, co se dají na trhu sjednat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.