Příčiny leteckých katastrof odhalí seriál na Viasat History

Kanál Viasat History uvede dokumentární seriál Detektivové havárií letadel 2. světové války. Ten pátrá po příčinách leteckých katastrof v období tohoto konfliktu.

Dokument se zabývá tématem, které snad doposud nikdo neřešil – a sice jakým způsobem došlo k nevyjasněným leteckým katastrofám v letech 1939 až 1945, které nijak přímo nesouvisely s boji. Odhaduje se, že při týlních operacích, transportu materiálu či ve výcviku zahynulo až 8 tisíc spojeneckých vojáků. U řady z nich dosud není jasné, jak a proč zemřeli.

To zkoumá Garth Barnard, který na plný úvazek pracuje jako vyšetřovatel leteckých neštěstí. V našem případě se k němu přidal i natáčecí štáb, který z natočeného materiálu nastříhal několikadílný dokument. Barnard k hledání po příčinách pádů letadel využívá moderní technologie, nově dostupné informace, archivní záznamy, výpovědi svědků, příbuzných obětí či expertů a snaží se dopátrat historických souvislostí událostí, na které většina lidstva už dávno zapoměla.

Seriál Detektivové havárií letadel 2. světové války mohou diváci na kanálu Viasat History vidět každé pondělí od 16. února do 23. března počínaje devátou hodinou večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.