TP-Link má v portfoliu nový opakovač Wi-Fi signálu

Výrobce síťových zařízení TP-Link uvedl nový extender (opakovač) Wi-Fi signálu TL-WA855RE, který zvládá přenosovou rychlost do 300 Mbit/s.

Model disponuje velmi kompaktními rozměry a ovládáním jedním tlačítkem. Výše uvedené rychlosti dosahuje díky podpoře standardu 802.11n, který dostačuje pro hraní on-line her nebo streamování videa v HD rozlišení.

Opakovač je určen pro místa v domácnostech či malých kancelářích, která jsou vzdálena od Wi-Fi routeru natolik, že v nich signál nedosahuje provozuschopné úrovně. Pro zprovoznění stačí extender zapojit do elektrické zásuvky a následně zmáčknout tlačítko WPS na routeru a poté Range Extender na zařízení TL-WA855RE. Optimální umístění lze zvolit díky inteligentnímu LED indikátoru.

Zařízení lze využít taktéž jako přístupový bod (AP), když jej k síti LAN zapojíte klasickým ethernetovým kabelem, čímž extender vytvoří svou vlastní síť WLAN.

Ovládání opakovače je velice jednoduché – je možné jej provádět s využitím webového rozhraní či mobilní aplikace s názvem Tether, která je k dispozici pro platformy Android a iOS. TP-Link TL-WA855RE je univerzálně kompatibilní a je možné jej využít v jakékoliv existující Wi-Fi síti.

Zařízení zakoupíte na českém trhu již nyní za doporučenou maloobchodní cenu 779 Kč včetně daně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.