Powerline adaptéry TP-Link přenášejí data elektrickou sítí

Společnost TP-Link uvádí na trh gigabitové powerline adaptéry AV1200 v sadě TL-PA8010P KIT, které umějí přenášet data prostřednictvím elektrických kabelů.

Sada TP-Link TL-PA8010P KIT podporuje přenosové rychlosti až do 1 200 Mbit/s (v závislosti na kvalitě elektrické instalace a vzdálenosti od zdroje), což více než dostačuje pro náročnější multitaskingové operace typu streamování HD videa, hraní online her a podobně.

Adaptéry se jednoduše instalují pouhým zapojením do elektrických zásuvek (jeden adaptér na straně routeru a druhý na místě, kam chcete rozšířit připojení). Adaptéry se v rámci jedné sítě na dálku automaticky poznají a spojí se mezi sebou. Jeden z adaptérů poté spojíte s koncovým zařízením buďto prostřednictvím Wi-Fi nebo ethernetového kabelu.

Jestliže byste rádi zvýšili zabezpečení, stačí stisknout speciální tlačítko na adaptérech, které vytvoří šifrované spojení. Výhodou adaptérů je integrovaná elektrická zásuvka. O zásuvku pro zapojení jakéhokoliv jiného elektrického zařízení tedy po instalaci adaptérů nepřijdete.

Sadu dvou adaptérů TP-Link TL-PA8010P KIT zakoupíte na našem trhu již nyní za doporučenou maloobchodní cenu 2 999 Kč včetně daně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.