Proměňte se ve zkušeného pěstitele

Jedná se o poměrně paradoxní situaci. Dříve lidé během sázení rostlin pracovali, dnes s ohledem na častý výskyt sedavého zaměstnaní může jít o relaxační činnost. Pakliže i vy chcete vyzkoušet něco nového, můžete se do pěstování rostlin rovněž pustit.

Nepotřebujete přitom nic jiného než květináč, substrát, osivo a praktické rady. Právě poslední artikl představuje velmi vzácné zboží. Pořídit si jej můžete na blogu vášnivého pěstitele, který nejrůznější plodiny a bylinky vidí jako cestu k odreagování.

Bez zahrady se obejdete, stačí obyčejný balkón

Pokud se rozhodnete tipy zmíněného pěstitele následovat, záhy zjistíte, že i bez přítomnosti rozsáhlé zahrady se můžete těšit z bohaté úrody. Pokud si na složitější rostliny netroufáte, začněte s jednoduššími bylinkami a zeleným kořením. Mojito například skvěle obohatí domácí máta, zatímco bazalka společně s oregánem rozhodně nalezne své místo na pizze. Pažitka se poté nadobro zabydlí v každé pomazánce. Jakmile naberete potřebné zkušenosti, můžete se pustit i do pěstování chilli. Oblíbené pálivé papričky si nacházejí stále více příznivců. Slušný výnos sice vyžaduje odpovídající péči, kvůli pálivým vlastnostem však postačí i úroda v podobě několika chilli papriček.

Příspěvek byl publikován v rubrice Odborné blogy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.