Kruhovou jízdárnu pro koně sestavíte z ohradních panelů

Kruhová jízdárna, kruhovka, kolečko pro koně. Pro chovatele jezdeckých koní je téměř nutností disponovat prostorem, kde je možné s koni cvičit a lonžovat.

Jak by měla kruhovka pro koně vypadat? Její průměr by měl být alespoň 15 metrů. Takováto menší kruhová jízdárna umožňuje jak práci ve volnosti, tak lonžování.  Zmíněný rozměr kruhovky dává koni také dostatek prostoru, zatímco člověku umožňuje dobře pracovat se svým osobním  prostorem – přiblížením na koně zatlačit svou blízkostí, nebo naopak poodstoupením koni uvolnit prostor.

Zatímco větší chovatelé mohou disponovat krytou vnitřní jízdárnou, kde lze kolečko pro koně umístit (pokud je vůbec v takovém prostoru nutné ho stavět), chovatelé bez jízdárny řeší jeho výstavku všelijak. Kruhovku můžete postavit ze dřeva, nebo vyskládat z balíků slámy. To ovšem znamená si na ohradu vyčlenit prostor a kolečkem ho natrvalo obsadit.

Možným řešením je využití kovových ohradních panelů pro koně. Ze kterých si kruhovku postavíte a poměrně snadno zase složíte. Pozinkované panely snesou i hrubé zacházení. Další výhodou je, že panelů můžete nakoupit kolik chcete a nastavit si tak průměr podle svých potřeb. Nezapomínejte, že alespoň jeden unifikovaný ohradní panel by měl být nahrazen panelem vchodovým.

Co se týče samotných ohradních panelů, mějte na paměti, že jde o koně. Kupujte panely s výškou 160 cm, které jsou pro koně přímo určené.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.