Jak hrát stolní fotbálek

Stát se mistrem stolního fotbalu není žádná sranda. Po letech zkušeností a intenzivního tréninku přicházím, abych se s vámi podělil o tipy, nastřádané lety těžkého snažení.

Zásada č.1: rychlost vyhrává

Stolní fotbal je přesně ta hra, kde rychlejší vede a určuje směr hry. Pokud nejste schopní reagovat s dostatečným předstihem, mít minimální reakční prodlevy, pak nemůžete dlouhodobě vyhrávat a hrát vítězné zápasy! Otázkou samozřejmě je, jak ji natrénovat.

Postřeh si můžete vycvičit například těmito způsoby:

  • hrajte střílečky a různé hry, co vyžadují rychlé reakce
  • pinkejte si pinkpongovým míčkem a chytejte ho – podobně může posloužit i třeba hopík

Zásada č.2: pilujte techniku

Kromě rychlosti je samozřejmě při hraní potřeba dodržovat i několik zásad a technických postupů. Fotbálek není natolik složitá hra, aby vyžadoval nějaký manuál, ale i tak je tu několik věcí, které byste měli znát:

  • ovládejte střed pole – kdo vládne středu pole, ten vede hru, soustřeďte se na útočnou řadu a tu ovládejte primárně
  • neprotáčejte – protáčením ztrácíte možnost využít hráče po celou dobu hraní, protože, polovinu času jsou mimo herní plochu protočeni vzhůru nohama; protáčecí manévr využívejte jen výjimečně, ve chvílích, když je potřeba intenzivního úderu
  • trénujte součinnost – vypozorujte, kde jsou slepá místa jednotlivých řad hráčů a vypilujte si, abyste souběžným pohybem obou řad je souběžně kryli – toto je poměrně složité a vyžaduje to dlouhodobý trénink, ovšem ve chvíli, kdy podvědomě a bez jakéhokoliv úsilí máte tuto věc automatizovánu, nic vás už nemůže zastavit v cestě za vítězstvím

Zásada poslední: učit se, učit se, učit se

Jak říkal soudruh Lenin, a nebo jak říká anglické rčení, practices make perfect. Tím chci říct, stolní fotbal se naučíte především samotným hraním fotbálku. Klidně si pořiďte na doma jeho menší verzi (na internetu je v prodeji nejlevněji na StolniFotbal.NET), choďte často do hospody a kromě popíjení piva si s každým, koho tam potkáte, cvrnkejte. Nevzdávejte to – nedostatek talentu se dá dohnat pílí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.