Proč vybrat litinové pánve a nádobí

Litinové pánve se používají pro vaření a grilování již velmi dlouhou dobu. Samotná litina je pro pro tento účel velmi kvalitní materiál pro jeho odolnost a dlouhou životnost. Litinové pánve můžete zakoupit v několika provedeních a v různých rozměrech.

Grilovací litinové pánve mají na dně výstupky, které dodávají připrvovaným pokrmům tradiční otisk grilovací mřížky. Navíc ne dno stéká přebytečný tuk a grilované jídlo se tak nekoupe ne vlastní šťávě. Před samotným grilováním je potřeba pánev řádně rozehřát a je dobré potřít plochu pánve velmi slabou vrstvou oleje. Olej tak napomůže tomu, že se nebude připravované jídlo přichytávat. Ne, nemusíte se obávat, že vy snad vysokou teplotou mohlo dojít k jejímu poškození jako je tomu u běžných výrobků.

Litinové nádobí snese velmi vysoké teploty a při přípravě jídel nedochází k uvolňování žádných škodlivých látek. Rozehřátí pánve na vysokou teplotu je podstata celého grilování jako u přímého grilování. Při kontaktu s steaku s rozpálenou pánví dojde k rychlému zatažení povrchu a uvnitř zůstane maso šťavnaté. Pro běžnou domácnost se hodí zejména klasická litinová pánev, která je nabízena v různých průměrech. Pro obracení můžete bez problému používat i kovové náčiní.

Litinové hrnce s úspěchem využijete pro pomalé, ale i klasické vaření. Rovnou ze sporáku ho lze ihned bez potíží strčit rovnou do trouby. Povrch litinového nádobí nelze poškrábat a tak Vám bude bez problému sloužit celé další generace. Černý povrch je pouze při výrobě zapečený rostlinný olej. Slouží jako nepřilnavá vrstva, která je velmi snadno obnovitelná. Litinové nádobí se dá použít na jakýkoliv zdroj tepla, ať už jde o plynové, nebo elektrické varné desky, indukci, dokonce ho lze použít i venku na otevřeném ohni. Nelze požívat v mikrovlné troubě a nelze ho podle doporučení výrobce dávat do myčky nádobí. Pokud Vám nádobí vlivem vlhkosti někde zrezne, nepropadejte panice. Místo očistěte např. drátěnkou a potřete kuchyňským olejem. Pro další informace a nabídku navštivte naše webové stránky.

Příspěvek byl publikován v rubrice eshopy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.