Jak se herně bavit na internetu

Internet nabízí rozličné možnosti, jak se účinně zabavit. V dnešní době se na internetu dá najít skoro všechno. Jednou ze zábavných věcí jsou flashové hry, které se ve většině případů nachází nashromážděné na jednom místě.

Často se některé servery přímo specializují na jeden žánr. Flashové hry se do stránek vkládají jako interaktivní objekty, které se automaticky načítají ve chvíli, kdy návštěvník spustí stránku v prohlížeči. Samozřejmě je nutné mít nainstalovaný správný zásuvný modul, jinak by Flash nebyl aktivní. Ve většině případů se jedná o poměrně jednoduché hry, které nejsou příliš časově náročné. V minulosti jejich velká většina nepodporovala ani hru více hráčů či jejich komunikaci, ale to už se dávno změnilo a v dnešní době jsou hry mnohem složitěji strukturované. Flashové hry se zpočátku příliš neodlišovaly od největšího konkurenta – Javy. Postupem času ale začaly vznikat nové verze Flashe, což umožnilo mnohem lepší vývoj her a dokonalejší zábavu při jejich hraní.

            Mnoho flashových her je i v dnešní době dostupných zadarmo a existuje množství specializovaných herních serverů, které je dávají k dispozici a prostředky na svoje fungování čerpají pouze z reklamy. Flash je v současnosti prakticky bezkonkurenční technologií, čehož patřičně autoři některých her využívají a z tvorby flash her se začíná stávat poměrně velký byznys. Aplikace se vytváří díky programu s názvem Macromedia Flash Professional, kde se vytvoří nejen grafická část hry, ale také samotný program.

            Flashové hry se většinou rozdělují do různých žánrů a patřičných kategorií, aby se návštěvníci stránek mohli poměrně rychle zorientovat a najít si tu správnou hru, která by odpovídala jejich oblíbeným parametrům. Mezi klasické kategorie tedy můžeme zařadit adventury, akční hry, arkády, skákačky, logické hry, hry pro dívky, karetní hry, mahjong, postřehové hry, simulace, sportovní hry, srandičky, strategie nebo závodní hry. Někdy se může stát, že se více her dá zařadit do několika kategorií. Když už jsme u rozdělení her do jednotlivých kategorií, pak je nutno dodat, že některé kategorie se těší daleko větší obliby u chlapců, zatímco jiné mají rády děvčata. Mezi děvčaty vítězí hry na líčení a oblékání svěřených modelek, dále vaření, které se ve většině případů zakládá na reálných receptech, což je určitě chvályhodné, nebo management, kde se hráči snaží postarat o správný chod podniku. Na druhé straně chlapci mají rádi akčnější typy her. Chybět nemohou divoké závody v autech, sportovní hry, mezi nimiž si zvláštní místo získávají fotbalové hry, nebo třeba střílečky, kde se hráči snaží zlikvidovat všechny protivníky. Občas si dokonce mohou hráči zahrát ve dvou.

            Existuje i celá řada herních sérií, které se dokázaly prosadit a hráči si je poměrně oblíbili. Jako velice známé série se dají označit hry Hobo, Sift Heads, Bomb It, Super Mario Bros, Sonic, Pacman, Strategic Defense, Papa Louie, Burger Restaurant či Monkey Go Happy. Kromě jednodušších her typu piškvorky, šachy či lodě, se vyrábějí i mnohem komplikovanější hry, kde se uplatní hodně složité postupy. Specifickou kategorií, která se může dostat do popředí, jsou logické hry. Existuje totiž celá řada logických her, jež dokážou hráče zabavit na poměrně dlouhou dobu. Musí se u nich většinou důkladně zapřemýšlet, čímž se procvičují mozkové buňky. Logické hry tedy patří mezi ty hry, které zlepšují schopnosti hráčů. Stejně tak se mezi tyto hry dají zařadit střílečky, jež zlepšují postřeh a rychlost reakce uživatelů. Některé z logických her dokonce procvičují znalosti nutné pro žáky základních škol, což se dá zařadit mezi ohromné plus. Najdete tak například hry s matematickými příklady nebo zeměpisně zaměřené kousky. Kromě toho se ve většině případů můžete procvičit v používání cizího jazyka, jelikož drtivá většina her se zatím nepřeložila do češtiny. I když v poslední době už se setkáváme dokonce i s hrami přímo vytvořenými v českém jazyce. Nutná znalost cizího jazyka však v zásadě není, protože některé hry se dají odehrát i bez toho, aniž by uživatel rozuměl všem položkám v menu. Čas od času se totiž můžete setkat i japonskou či čínskou hrou, u které se opravdu příliš nedá očekávat, že by Evropan znal tento jazyk.

            Možnosti flashových her se tedy postupem času vyvinuly natolik, že už se hráči mohou těšit na opravdu kvalitní kousky. Již dávnou minulostí jsou nepříliš zajímavé hry. Prakticky v každé kategorii se dají nalézt skoro až k dokonalosti dovedené hry, stačí jen chvíli hledat a výsledek se jistě dostaví. Pro případ nudy jsou flashové hry ideální zábavou. Stačí chvilku hledat a najdete zajímavou hru, u které klidně můžete vydržet i několik hodin. Jestliže však hledáte zábavu na krátkou dobu, pak se nemusíte obávat, že by se mezi flashovými hrami nějaká taková nenašla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.