Strojový překlad textů

V dnešní době se člověk bez znalosti cizích jazyků neobejde. Musíme umět anglicky, německy, francouzsky a ruština se také vrací do módy. Jenže co když pocházíme ze staré školy, co když jsme se věnovali jiným věcem než studiu cizích řečí a co když nám zrovna cizí jazyky nejdou? Jsme odkázáni na milost a nemilost tomu, že se s nimi nikdy v životě nesetkáme? Vůbec ne! Můžeme přeci využívat online překladač vět.

Určitě to znáte. Sedíte doma či v kanceláři, před vámi leží cizojazyčný text a vy nevíte, co se v něm píše nebo jak na něj odpovědět. Děsíte se takových situací jako čert kříže? Pak na svůj strach zapomeňte a raději se začněte učit cizí jazyky. Vlastně, ani učit se nemusíte. Stačí vám vědět, kde na internetu hledat.

V dnešní době je totiž jedno, jestli neumíte francouzsky či rusky, zda potřebujete přeložit text do své mateřštiny a zda je zrovna pravé poledne nebo půlnoc. Nemusíte kvůli tomu rušit u oběda nebo dokonce budit profesionálního tlumočníka či kamaráda, který onu řeč umí. Místo toho raději použijte překladač vět, který najdete na internetu.

Překladač umí desítky jazyků

Překladač vět umí jazyky místo vás a také místo vás přeloží text, který zrovna přeložit potřebujete. Překladače znají desítky světových jazyků. Nejvíce se soustřeďují na světově známé jazyky, které všichni potřebujeme nejvíce a s kterými se také nejběžněji setkáváme (angličtina, němčina, ruština, francouzština, atd.). Na druhou stranu překladače umí i méně známé jazyky, například hindštinu, hebrejštinu či arabštinu a mnohé další.

Překladače vám přeloží texty z cizího jazyka do češtiny a naopak, například „překladač němčina“ vám přeloží text z němčiny do češtiny nebo z češtiny do němčiny.

Slovníky mnoha řečí

Překladače vám samozřejmě kromě překladačů vět a textů poskytují i slovníky. Využívat můžete slovníky světově známých jazyků, méně běžných jazyků nebo i nám blízkých jazyků, například česko-polský slovník online.

Příspěvek byl publikován v rubrice Internetové služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.