Sezóna v Chorvatsku právě započala

Ačkoli si z nás současná podoba počasí střílí, ne všude je tomu podobně. Například v oblíbeném Chorvatsku právě sezóna začíná! Zdá se vám to nepravděpodobné?

Pak vězte, že teplé počasí posledních dnů, které bez výjimek zachvátilo též pobřeží Chorvatska, dalo koupací sezóně zelenou. V případě, že máte nějaký ten den volna a nechcete letošní svátky jara proležet u televizních pohádek, které jsme všichni viděli již nesčetněkrát, vyrazte vstříc teplým slunečním paprskům, oblázkovým plážím a panenské přírodě, která je pro tuto destinaci tolik příznačná. V této době můžete navíc využívat celou řadu akčních slev, se kterými vás může vyjít třeba takové ubytování v Istrii doslova na pár korun.

Ptáte se, jakým zajímavým aktivitám se v začátku sezóny můžete na území Chorvatska věnovat? Teploty jsou zde i během jarních měsíců velmi příjemné a koupání tedy není úplně zapovězené. Pokud spadáte mezi vášnivé potápěče, zajistěte si jarní dovolenou v některém z letovisek, které je vyhlášené svým nadmíru bohatým podmořským životem. Kromě potápění se zde můžete věnovat také obdivování místních památek, kterých je na území Jadranu opravdu velké množství. Vedle rozhodně nešlápnete ani v případě, že zavítáte do některého ze zábavních parků, kterých na území Chorvatska každoročně přibývá.

Pokud si chcete vychutnat poklidnou dovolenou bez přeplněných pláží, jsou pro vás brzké jarní termíny doslova jako stvořené. Pro klid v duši a vaši maximální jistotu klidné dovolené, vsaďte spíš na méně známé chorvatské destinace, jakými je např. chorvatské letovisko Rogoznica a lokality v jejím bezprostředním okolí. Toto okouzlující městečko vás dostane nejen svým vzezřením, ale též jedinečnou romantickou atmosférou a všudypřítomnou pohodou. Jsme si jistí, že zpátky do rodné domoviny se budete navracet odpočinutí a s novou energií kolující ve vašich žilách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.