Nové miniaturní zařízení TP-Link rozšíří dosah sítě

Společnost TP-Link přichází na trh se zařízením, které je schopné rozšířit dosah domácí Wi-Fi sítě a navíc jej lze jednoduše napájet prostřednictvím rozhraní USB.

Jde o Wi-Fi extender (neboli opakovač či repeater) s modelovým označením TL-WA 820RE, který lze díky univerzální portové flexibilitě připojit do klasického síťového adaptéru nebo powerbanky, ale také třeba do notebooku nebo jiného zařízení s USB výstupem.

Novinka je vybavena dvojicí externích antén a dosahuje maximální přenosové rychlosti 300 Mbit/s a funguje ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz s podporou standardů 802.11 b/g/n. Zařízení je ideální umístit na místo v takové vzdálenosti od „zdrojového“ routeru, které je ještě dobře pokryto signálem. Extender poté po zprovoznění dosah tohoto signálu výrazně rozšiřuje. Zprovozníte jej tak, že stisknete tlačítko WPS na routeru a poté na samotném extenderu, čímž obě zařízení spárujete.

Správa opakovače TL-WA820RE je možná z mobilní aplikace TP-Link Tether pro operační systémy Android a iOS. Z libovolného zařízení vybaveného jedním z těchto systémů je pak možné sledovat stav zařízení, ovládat jednotlivé funkcionality a upravovat nastavení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.