Kubánské doutníky

Socialistická Kuba je známá jako jeden z nejvýznamnějších producentů tabáku a tabákových výrobků. Ročně se tu ubalí cca 500milionů doutníků, z toho 100milionů je určeno pro export.

Kubánské doutníky jsou považovány za nejkvalitnější doutníky vůbec. Na Kubě se vyrábí tzv. „Premium Cigars“, jež jsou doutníky prvotřídními, silnými, se zemitou vůní.

A z čeho se takový doutník skládá? Jednak z náplně, dále z vázacího listu a z krycího listu. Každá z „vrstev“ zraje v různých časových obdobích. Náplň tvoří celé, dlouhé listy, které určují chuť. Vázací list drží tuto náplň pohromadě a má vliv rovněž na aroma, ale i na to, jak doutník bude hořet. Na krycí list jsou kladeny největší požadavky, musí být nejkvalitnější a na první pohled hladký.

Přestože kvalitou je proslulá celá kubánská produkce, nejlepší doutníky na světě pocházejí z údolí Vuelta Abajo. Další oblasti známé produkcí doutníku jsou Semi Vuelta v okolí Piňar del Rio, Partido v okolí Havany, Reme Dios a Vuelta Arriba v provincii Santa Clara a Oriente u Santiago de Cuba.

Příspěvek byl publikován v rubrice eshopy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.