Fotopast na zloděje? Vše, co potřebujete vědět

Nemáte zabezpečený domova nebo firmu a čas od času přemýšlíte nad tím, jak toho docílit? Nový projekt fotopast na zloděje.cz má za cíl zprostředkovat informace o takovém zabezpečení domu, které vám i bez nutnosti investice desítek tisíc korun zajistí spolehlivou ochranu těch míst, jež jsou pro vás důležitá. Na webu budou postupně uveřejňujeme foto a video-návody na instalaci a zprovoznění fotopastí značek BUNATY a BROWNING, které u nás pokrývají naprostou většinu trhu a které také používají firmy, města nebo policie a další bezpečnostní složky.

Co je fotopast?

  • Nenápadná krabička s detektorem, která podle nastavení pořídí záznam (foto, video, zvuk), jakmile zaregistruje pohyb.
  • Fotopasti vynikají především dlouhou dobou, během níž jsou plně funkční (6 měsíců i více) a samozřejmě tím, že jsou nenápadné.
  • Přístroj tedy zaznamená zloděje, což následně pomůže nárokovat škodu.

Zmínili jsme základní funkce fotopastí. Ovšem existují i náročnější produkty, které mají i řadu pokročilých funkcí. Fotopasti lze také doplnit souvisejícím vybavením, například solárním panelem, díky čemuž může fungovat prakticky neptřetržitě.

Kterou fotopast si pořídit?

Na českém trhu se nejčastěji prodávají fotopasti zmíněných značek BUNATY a BROWNING. Vzhledem k dobré pověsti těchto značek a také samozřejmě tomu, že u nás pokrývají většinu trhu, výrobci aktuálně prodávají široký sortiment produktů, v nichž se běžný zákazník nemusí orientovat. V takovém případě stačí zkontaktovat odborníky z SpyObchod.cz, kteří se specializují na fotopasti na ochranu majetku, a to právě takové, jež kombinují přijatelné ceny s maximálním výkonem.

Instalace fotopastí

JDe o jednoduchou záležitost, se kterou vám ale dobrý prodejce poradí nebo přímo zrealizuje.

Poté, co máme vybraný vhodný produkt podle vašich požadavků, je prvním kritériem vhodný výběr místa. Nejde jen o místo, jež bude přístroj snímat, ale také to, zda bude, nebo nebude vidět. Pokud ano, je vhodné ji opatřit ochranou skříní a pro jistotu vybrat takovou fotopast, která bude odesílat záznamy na vzdálené místo.

Následuje správné nastavení fotopasti – způsob uchovávání záznamů, typ pořizovaných záznamů (foto, video, zvuk…), kvalita záznamů (ovlivňuje výdrže baterie) atd.

Poté vám fotopast bude dávat kvalitní záznamy zlodějů a dalších nezvaných hostů. Nevýhodou fotopastí je sice to, že zloděje přímo neodradí od krádeží, ale pomohou je odhalit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.