Obři doby ledové na obrazovkách Viasat Nature

Televizní kanál Viasat Nature ještě v průběhu října spustí pro české diváky třídílný dokumentární seriál o fauně starých časů.

Dokument nese název Obři doby ledové a poutavou formou přenáší diváky 40 tisíc let zpátky, kdy světu vládla majestátní zvířata.

Průvodkyní programu je Alice Robertsová, jež v každém dílu představí jeden prehistorický ekosystém. Konkrétně se společně s ní a štábem postupně podíváme do Severní Ameriky, kde zamrzlému kontinentu vládli hroziví šavlozubí tygři, do Evropy, kde hrůzu šířili jeskynní medvědi i lvi a na Sibiř, kde se krajinou potulovali mamuti a nosorožci.

Tvůrci seriálu využili při natáčení kromě nejnovějších poznatků vědy také digitální modelování zvířat a krajiny, které nabízí vskutku realistické ztvárnění jednotlivých druhů, které už ve volné přírodě ani zoologických zahradách nemáme šanci potkat.

Na českou premiéru jednotlivých dílů se můžete těšit každé úterý mezi 18. říjnem a 1. listopadem od 19 hodin a 10 minut.

Zachumlejte se do peřin, vezměte si s sebou něco teplého k pití a sledujte dokument Obři doby ledové společně s námi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hudba a Filmy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.