Dovolená v Loferu

Obec Lofer je vyhlášené rakouské zimní středisko s s dlouhou tradicí, výbornou gastronomií a vysokou kvalitou poskytovaných ubytovacích služeb.

Přímo v Loferu a jeho nejbližším okolí se nachází množství pensionů, hotelů a prázdninových bytů. Lofer vyhledávají všichni ti, kdož touží po kvalitní zimní dovolené v rakouských Alpách. Mnozí tvrdí, že místní lyžařská střediska nabízejí jedno z nejkvalitnějších lyžování v Rakousku.

Středisko Lofer leží v Salcbursku a řadí se do rekreační oblasti Saalachtal. Nalézá se ve výšce 626 metrů. Symbolem Loferu je působivý vrchol Loferer Steinberg (2513 m.n.m.), který se hrdě vypíná přímo nad vesnicí.

Lofer obklopují horská pásma Loferer Gebirge a Reither Gebirge, ze severu k němu zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a na západě pak Pass Strub. Obcí protéká řeka Saalach.

Středisko Lofer ovšem není jen zimní středisko! Je dokonalým místem i pro alpskou dovolenou během letních měsíců. Pěší turistika, biking okouzlující krajinou nebo dny strávené u čisté vody dodají sílu na dny následující.

Turisty dále jistě potěší blízkost turisticky vyhledávaných míst jako jsou město Salzburg, známé zimní středisko Zell am See, německý Berchtesgaden nebo slavný Kitzbühel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.