Nový přepínač od TP-Linku umí napájení ethernetem

TP-Link přichází na trh s novým osmiportovým přepínačem TL-SG1008PE, který splňuje standard PoE+ pro napájení zařízení přes ethernetový kabel.

Mezi zařízení, která lze tímto způsobem napájet, patří například přístupové body, IP kamery nebo telefony s úsporou až 3/4 potřebné energie.

Technologii PoE+ (což je zkratka pro Power over Ethernet Plus) podporuje všech osm portů, které dokáží rozpoznat zařízení, jež je kompatibilní se standardem IEEE 802.3af/at, a následně tomuto zařízení začít automaticky dodávat energii.

Další technologií, kterou nový přepínač disponuje, je detekce přetížení napájení. Horní limit spotřeby všech napájených zařízení je 124 W. Jakmile je tento limit překročen, odpojí přepínač to zařízení, jež je připojeno k portu s nejnižší prioritou. Prioritu přitom není třeba nikde nastavovat, je určena číslem portu. Limit je přitom omezen 30 W na jeden port.

K dalším vlastnostem patří až 8 000 záznamů v tabulce MAC adres, LED indikátor monitorující funkce jako napájení, aktivity a rychlost linky nebo integrovaný zdroj napájení. Propustnost dat u přepínače je pak 16 Gbit/s.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.