Profinit na vrcholu prestižního ekonomického žebříčku

Profinit, společnost patřící do skupiny New Frontier Group, získal v rámci hlavního města Prahy titul Štika českého byznysu.

Ekonomický žebříček Štiky českého byznysu zveřejňuje každoročně již od roku 2005 společnost Coface Czech. Účelem je rozpoznat firmy na českém trhu s intenzivním růstem a poskytnout tak veřejnosti z řad podnikatelů věrohodný klíč k posouzení stability firem.

V soutěži mohou figurovat všechny společnosti, které mají obrat vyšší než 10 milionů eur ročně a jsou schopny dostávat závazkům. K dalším podmínkám patří aspoň jeden kladný hospodářský výsledek a samozřejmostí je registrace v Obchodním rejstříku.

Podle Martina Růžičky z pořadatelské společnosti Coface mají letos oceněné firmy průměrně nižší přírůstky obratu, udržují si však svou ziskovost a solventnost z předchozích let.

Žebříček, který byl letos vyhlašován koncem října v Praze, není ovlivněn individuální volbou hodnotitelů. Nejedná se o volbu té největší či nejznámější firmy, šanci na úspěch v něm tak má jakákoliv, i relativně menší firma, která splňuje výše uvedené podmínky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.