Tipy na výlety v okolí Lokte nad Ohří

Loket nad Ohří je právem považován za malebné město, které ročně navštíví mnoho tuzemských i zahraničních výletníků. Tito turisté tu hledají především tiché a romantické zákoutí, kde mohou v klidu odpočívat a zároveň vstřebávat danou romantickou atmosféru. Takovou pohodu jinde nenajdou než v přírodním amfiteátru přímo v podhradí hradu Loket. Na tomto překrásném místě si mohou zamilované páry vyznat lásku. Běžně se tu v letních měsících hrají věhlasné muzikály a komediální inscenace. Zajít lidé mohou i na promítání filmové tvorby. Odtud všichni návštěvníci odcházejí okouzleni, odnášejí si četné jedinečné zážitky.

Na Lokti se nachází i jiná zákoutí, které ožívají při různých příležitostech. O tomto předvánočním čase se na nádvoří hradu konají vánoční trhy, kde je k vidění jednak tradiční řemeslná tvorba, tak i výroba perníčků a vánoční výzdoba. Zaposlouchat se člověk může do středověké hudby, oněmět úžasem mohou kolemjdoucí při vystoupení kejklířů, tanečnic či šermířů. Při návštěvě můžete využít například stylový Pension Ulrika.

V dalších prostorách hradu se pořádají celoroční prohlídky. Turistům jsou zpřístupněny temné kopky s expozicí útrpného práva doprovázejícími zvukovými efekty. Prohlédnout si tu lze sbírky zbraní, expozice porcelánové tvorby a vzácné archeologické nálezy. Vynechat by návštěvníci neměli ani Muzeum knižní vazby. Populárním místem je i kaple sv. Anny, radniční objekt či kostel sv. Václava.

Příznivci pěší turistiky a cyklistiky si tu mohou naplánovat odpolední trasu dle daných možností a své fyzické kondice. V rámci výletu mohou zavítat k památce zvané Moučné pytle, do okolí Svatošských skal, na Soví skálu, k visuté lávce přes Ohři, k rozhledně Diana a Doubská hora nebo různé kulturní akce v Lokti.

Pokud některý z turistů se rozhodne v horkém létě se smočit ve vodě, posloužit mu k tomu může přírodní koupaliště či řeka Ohře. V zimě si pak musí zajet do nejbližšího krytého bazénu v Sokolově. Využít může i služeb Thermal. Výtečné je i bazénové centrum v Karlových Varech a aquaforum Františkovi Lázně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.