O šesti ženách Jindřicha VIII. na Viasat History

Jindřich VIII. byl jedním z nejslavnějších a zároveň nejkontroverznějších panovníků v britských dějinách. Co se takhle podívat na jeho život optikou jeho šesti manželek?

Král Jindřich se za svůj život pětkrát rozvedl (nebo jiným způsobem ukončil manželství), až šestá žena jej přežila. Jenže jeho postup hned při tom prvním rozvodu se nelíbil římskokatolické církvi (co Bůh spojil, člověk nerozděluj), a tak si Jindřich vymyslel svou vlastní církev, anglikánskou, jejímž se rovnou učinil nejvyšším představitelem.

Pokud se o tomto příběhu, který všichni tak nějak zhruba známe ze školních lavic, chcete dozvědět více, pak si ve čtvrtek 26. ledna od 21. hodiny nalaďte kanál Viasat History, kde v té době poběží první díl dokumentárního seriálu s názvem „Šest manželek Jindřicha VIII.“ Každý následující čtvrtek ve stejnou dobu pak poběží další tři díly, a to až do 16. února.

Fascinujícími příběhy jednotlivých žen, z nichž některé měly nemalý vliv na osobnost krále, potažmo další vývoj Anglie, provází dvojice mladých historiků, Suzannah Lipscombová a Dan Jones. Oprašte své školní znalosti historie a nechte se vtáhnout do děje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.