TP-Link uvádí nové routery

Společnost TP-Link přichází na trh se dvěma modely nových Wi-Fi routerů s mobilním 3G a 4G připojením – Archer MR400 a TL-MR3620.

Oba routery mají společnou rychlost internetového připojení – až 150 Mbit/s – i Wi-Fi připojení – až 450 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz. K dispozici jsou v obou případech čtyři LAN porty pro ethernetovou síť a port RJ45 pro připojení k běžnému modemu nebo WAN.

Rozdíl spočívá především v možnostech pro mobilní připojení. Archer MR400 totiž obsahuje přímo integrovaný slot na SIM kartu, model TL-MR3620 pak musíte propojit s mobilním USB modemem s podporou 3G/4G.

První z obou modelů nemusíte vůbec nijak konfigurovat, prostě do něj vložíte SIM kartu s podporou 4G LTE a po zapnutí zařízení už můžete surfovat. Archer MR400 využijete zejména tam, kde chybí připojení do pevné sítě, třeba i na chalupě nebo na různých firemních akcích.

TP-Link TL-MR3620 pak disponuje výkonnými externími anténami nebo technologiemi typu MU-MIMO (pro paralelní připojení více koncových zařízení) nebo tvarování signálu (beamformingu).

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.