Terasová prkna Merbau

Dřevo Merbau se vyrábí ze stromu Insia bijuga. Tento listnatý strom roste v Indo-Pacifické oblasti. Jeho rozšíření sahá z Tanzánie a Madagaskaru, přes Indii, Austrálii až k pacifickému ostrovu Samoa. Je oblíbené především pro svojí tvrdost a odolnost.

Odolnost dřevu zajišťuje vysoký obsah pryskyřice. Díky ní dřevo odolává povětrnostním vlivům, plísním i škůdcům a to i bez povrchového nátěru. Pokud dřevo není ošetřeno lazurou, tvoří se na povrchu šedo-stříbrná patina. Ta není na škodu, naopak někteří lidé úmyslně nechávají dřevo bez ošetření.

Terasová prkna Merbau jsou hnědošedá až tmavě červenohnědá. Normální jsou různé odstíny, terasa tedy má zajímavou rozmanitost.

Povrchová úprava je většinou drážkování. To snižuje možnost uklouznutí i v případě deště. Terasová prkna můžete koupit s klipem, nebo bez. Jedná se o skryté spojení, kdy není vidět žádný spojovací prvek na povrchu prkna. Nazývá se Merbau clip a prkna jsou profrézovaná a připravená na pokládku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.