Když se vydáváme s miminkem na cesty

S miminkem samozřejmě nemusíte zůstávat jen doma. Nabízí se zde cestování . Důležité je ale mít vhodnou autosedačku. A co cestovní postýlka? Na rozdíl od autosedačky povinná není, ale na svých cestách ji určitě použijete .

Autosedačky
Autosedačky jsou povinné od roku 2006. Musí v nich být dané každé dítko, které měří do 150 cm a váží do 36 kg. Průzkumy prokazují, že při nehodách má dítě upevněné v autosedačce rozhodně větší šanci na přežití než bez ní. Proto tuto povinnost nezanedbávejte a dbejte i na výběr kvalitní autosedačky.
Autosedačky jsou různé . Rozdělujeme je podle výrobců, ale zejména podle hmotnosti dítěte.
Malá miminka se přepravují v tzv. skořepině. Přepravují se v ní v pololeže, a to proti směru jízdy. To je pro malá miminka zcela vyhovující. Další skupina je v rozmezí 9 – 18 kg a je umožnněno vybrat si z autosedaček jiných systémů. Další skupiny jsou pro děti mezi 15 – 25 kg a 22 – 36 kg.
Autosedačku však nevybírejte jen podle váhy dítěte, ale také musíte vybrat takovou, která odpovídá technicky vašemu automobilu. Více o dané autosedačce vám řekne zkušební značka . Obsahuje informace o výrobci, jméno produktu, do jakého auta je autosedačka určená (Universal – pro všechna auta), váhový rozsah, zkušební symbol a kód země.
Při aplikování autosedačky se pečlivě držte návodu. Chybně upevněný výrobek, ať už je prvotřídní , vašemu potomkovi v případě nehody nepomůže.

Cestovní postýlka
Kromě autosedačky vám při cestování s miminkem přijde vhod cestovní postýlka, která vám zjednoduší cestování. cestovní postýlky jsou vhodné . Dostanete je v základním provedení, ale některé mají nějaké komfortní příslušenství. Do takové cestovní postýlky se vyplatí investovat v případě, že budete s dítkem cestovat často . Cestovní postýlka by měla po složení zabrat minimum prostoru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.