Po celém světě s bundou

Každým rokem se vydává celá řada cestovatelů a cestovatelek, sportovců i sportovkyň  na cesty po celé České Republice i do různých koutů světa. Jejich cílem je prozkoumat a poznat nové končiny, jiné lidi a jejich zvyky, překonat nebo přejít obtížné cesty, vystoupit na nejvyšší vrcholy, ponořit  se na dna moří a oceánů nebo sjet obtížné sjezdovky.

Se sportovními bundami se můžete setkat skutečně na každém kontinentu. Mnozí čeští výrobci bund vyvážejí svůj sortiment do zahraničí. Například Hannah pronikl na trhy do Belgie, Francie, do Finska, Maďarska, na Ukrajinu, do Polska atd.

Chcete – li poznávat svět nebo sportovat, bunda s membránou, podlepenými švy, vodoodpudivými zipy a nastavitelnou kapucí je výborným řešením. Střih těchto bund je ryze technický. Membránové bundy jsou měkké, prodyšné, extrémně lehké a snadno sbalitelné. Samozřejmě je můžete nosit i do města.

Další vhodnou volbou pro outdoorové sporty jsou bundy ze softshellových materiálů. Jedná se o funkční materiál, který je lehký, prodyšný a při jeho výrobě se kladl důraz na co nejmenší objem. Vnější vrstva je odolná vůči oděru a mechanickému poškození, je trvale vodoodpudivá a dostatečně větruodolná. Tyto bundy mívají anatomický střih a neomezují rozsah pohybu.

Zimní bundy jsou určené pro aktivity v chladném počasí, např. lyžování, rekreační bruslení nebo na turistiku. Mají výplň s vynikajícími termoizolačními vlastnostmi a  plně funkční technický střih je doplněn mnoha funkčními prvky, které vám usnadní pohyb v přírodě i na svazích hor. K základnímu vybavení zimní bundy patří reflexní prvky, vodoodpudivé zipy, lepené švy, odvětrávání, regulovatelná kapuce, manžety v rukávech, protisněhové pásy a dostatek kapes na brýle, skipasy, mobily, peníze, doklady atp. Použitý materiál může být elastický, aby umožnil pohodlný a neomezený pohyb do všech směrů.

Fleeceové bundy se příjemně nosí na outdoorové aktivity převážně v jarních a pozimních měsících. Jsou lehké, prodyšné, výborně udržují teplotu vašeho těla, ale neochrání vás před deštěm a větrem. Pokud potřeujete ochranu proti nepříznivému počasí, použijte jako svrchní vrstvu např. bundu Pinguin Parker nebo jinou membránovou bundu a budete oblečeni do zimy a nepohody.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.